NONWOWEN

KARWEB NONWOVENS

Kara Fiber olarak hijyen ve hızlı tüketim ürünleri (fast moving consumer goods) pazarındaki en önemli markaların ana tedarikçilerinden biriyiz… Bugün, elyaf çeşitliliği bakımından dokumasız (Nonwovens) kumaş sektöründe de küresel liderliği hedefliyoruz.

Karweb’te, hem Airlaid hem de Spunlace teknolojilerini kullanarak farklı ürün gamlarına hizmet veriyor, müşteri odaklı ürün geliştirme faaliyetlerimize yoğunlaşarak sektördeki yolumuza hızla devam ediyoruz. İki ayrı üretim tesisimizde ürettiğimiz 270’ten fazla ürün çeşidimizle KARWEB olarak hijyen sektörünün dünyadaki en büyük üreticilerinin onaylı global tedarikçisi durumundayız.

Şirket ihracatımızın ithalatını karşılama oranı yüzde 100’ün üzerinde. Bu yönüyle cari açığı kapatma yolunda ülke ekonomisine büyük destek veriyoruz. Üretimimizin yüzde 80’ini Amerika, İngiltere ve İtalya başta olmak üzere 36 ülkeye ihraç ediyoruz.

Bugün sağlık, hijyen ve tek kullanımlık ürünlerin üretiminde Türkiye’nin ilk ve tek Airlaid hattına sahip olan Karweb, Orta Doğu’nun en büyük airlaid tedarikçisi konumunda. Aynı zamanda, pratik masa örtüsü, ıslak, kuru ve endüstriyel temizlik mendili, kadın pedi, hasta temizlik bezler ve daha birçok sektör için de devamlılık kaynağı. Gelişmiş teknolojimiz sayesinde farklı tür ve hacimde hammadde besleyerek, birçok çeşitte ürün elde edebiliyoruz.

Alanında ilk ve tek üretici olmak


Spunlace tesisimizde de, kaliteli ve katma değerli ürün üretme yolunda bakteri aktivitesi üzerinde çok etkili olan OTS (Ozone Threatment System) ve UV(Ultraviolet systems) sistemine sahip saflaştırılmış su sayesinde bakteri üremesine karşı koruyucu ürün üretebilen Türkiye’deki ilk ve tek üreticiyiz.

Tamamen müşteri odaklı yürütülen üretim sistemimiz, kalite kontrol laboratuvarlarımızda dünyanın en gelişmiş test cihazlarıyla denetim altında tutuluyor. Hijyen sektöründe büyük önem taşıyan kalite kontrol sürecinde, dünyanın en gelişmiş sistem ve ekipmanlarını kullanıyoruz. Anlık kalite tespit sistemleri ile ürünlerimizin tamamında son derece hassas metal ve diğer bileşen denetimini yaparak sürekli kontrol sağlıyoruz.

Sürdürülebilir iyileştirmeler, kesin kusurların işaretlenmesi, azaltılmış reddetme oranları, azalan arıza süresi ve optimize edilmiş bakım süreçleriyle kalitemizi belgeliyoruz.

Doğa ve çevreye karşı sorumluluğumuzu eksiksiz yerine getiriyoruz. Ürünlerimizde kullandığımız bağlayıcı hammaddelerimiz, çevre ve doğa dostu FSC Controlled Wood ve Low formaldate sertifikalı. Aynı zamanda geri dönüşümlü ve doğada çözünebilen hammaddeler kullanıyoruz. Çünkü biz en çok çocuklarımızı düşünüyor, onlara tertemiz bir dünya bırakmak istiyoruz. Karweb’te, temiz ve koruyucuyuz.