Sürdürülebilirlik

Kara Holding, beş sektörde sadece ekonomik ölçütlere göre değil, hem sosyal hem de çevresel faktörler dikkate alınarak yenilikçi yaklaşımlarla sürdürülebilir ürünler üretiyor.

Hedeflerimiz doğrultusunda ürün gruplarımızı sürdürülebilir ürünlerden oluşturarak geleceğimize miras olan dünyamıza sahip çıkıyoruz. Ülkemizin 2053’deki “Sıfır Karbon” hedefine katkı yapmak üzere faaliyet gösterdiğimiz alanlarda ürettiğimiz karbon miktarından daha fazlasını atmosferden azaltmaya yönelik çalışmaları bugünden yapıyoruz.

Ulusal ve uluslararası sertifikasyon kuruluşları, ürünlerimizin doğal ve sürdürülebilir olduğunu yıllardır her bir ürün bazında onaylamaktadır.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına mevcut yatırımlarımıza ve verimli enerji kullanım projelerimize ek olarak, karbon ve su ayak izi yüksek ürünlerin ürün gamından çıkarılması ve doğa için daha sürdürülebilir ürünlerimizle iklim krizinde mücadele odaklı gerçekleştirdiğimiz özverili yaklaşımımızla çevresel etkimizi azaltma hedefine bilinçli bir şekilde yürüyoruz.

KARA HOLDİNG YEŞİL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI