Karafiber Tekstil

Daha iyi bir gelecek için, daha insancıl ve çevre dostu üretim sistemine inanıyor, tüm faaliyetlerimizi, koruma ve yeniden değerlendirme penceresinden bakarak düzenliyoruz. Tıpkı Anadolu’da yüzlerce yıldır yapıldığı gibi…

1989 yılında Gaziantep’te kurulan ve Kara Fiber'in ilk şirketi olan Karafiber Tekstil, Türkiye’nin en büyük 10 entegre firmasından biridir. 180 bin metrekare üretim alanında, 2000 çalışanıyla yıllık 45 bin ton iplik üretimi yapan Karafiber Tekstil bugün 5 kıtada 31 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Bizi rakiplerimizden ayıran çok önemli özelliklerimiz var


Geniş ürün yelpazemiz, yüksek katma değerli ürünleri üretebilecek bilgi birikimimiz, son teknolojiye sahip oluşumuz, ve sürdürülebilir, doğa dostu tekstil dönüşümüne yaptığımız yatırımlar. Çeyrek asrı aşan yolculuğumuzda hem değer kattığımız 20’den fazla sektörde devamlılık kaynağıyız, hem de pek çok global moda üreticisinin onaylı tedarikçisiyiz. İstikrarla büyüyor, ihracat ağırlıklı ürünlerle ülkemize katkı sağlıyoruz.

Karafiber Tekstil olarak modadan teknik tekstile geniş bir üretim kapasitesine sahibiz. Yüzlerce çeşit ipi, düz ve karışımlı sistemimizle, yüksek standartlarda kalitede, enerji dostu son teknoloji makinalarda üretiyoruz. Çevreye duyarlı sürdürülebilir ürün gamımız, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı olarak sürekli gelişen servis ağımız ve sektördeki 3 üretim teknolojimizle birlikte müşterilerimize avantaj sunuyoruz.

Büküm tesisimizdeki 7 büküm makinasıyla, 2 ve 3 kat arasında ürettiğimiz ipliklere farklı boyut katıyoruz.Süprem, iki iplik, üç iplik, interlok, çelikli interlok, ribana, kaşkorse, pike, Selanik, Ottoman, çift yüz, vanize ve mira örgü çeşitlerimizle üretimimize çeşit ve değer katıyoruz. Kumaşlarımızı yüzlerce çeşit boyayla, daha organik kimyasallar ve çok daha az su kullanarak renklendiriyoruz.

Üretim sürecindeki sürdürülebilir iyileştirmeler, kesin kusurların işaretlenmesi, azaltılmış reddetme oranları, azalan arıza süresi ve optimize edilmiş bakım süreçlerimizle kalitemizi belgeliyoruz. Üretim sistemimizi kalite kontrol laboratuvarlarımızda dünyanın en gelişmiş test cihazlarıyla sürekli denetim altında tutuyoruz. Anlık tespit sistemlerimizle en kaliteli ve değerli ürünleri üretiyoruz.

Tekstil hammaddelerinin çevre için oluşturduğu tehlikenin farkındayız. Hedefimiz devamlılığını sağladığımız sektörlere bu konuda öncülük etmek. Çevreye verilen zararı minimuma indirmek için yürüttüğümüz ARGE çalışmaları sonunda; daha az enerji, daha az karbon salınımı ve daha çok atık geri dönüşüm ekosistemini kurarak, yıllık 100 haneli bir köyün enerji tüketimine denk tasarruf sağlamış durumdayız.

Yüksek kaliteli ve çevre dostu hammaddelerden mamul ürün gamımızı bugün yüzde 20 oranında geri dönüşümlü ve sürdürülebilir yöntemlerle üretiyoruz. 5 yıl içinde bu oranı yüzde 70’e çıkaracağız.

Üretim

22.000 MetreKare Kapalı Alan Günlük Üretim : 52 Ton İplik Tipi : Ne5.5/1 to Ne40/1
23.000 MetreKare Kapalı Alan Günlük Üretim : 59 Ton İplik Tipi : Ne12/1 to Ne60/1
36.000 MetreKare Kapalı Alan Günlük Üretim : 90 Ton İplik Tipi : Ne8/1 to Ne60/1
12.000 MetreKare Kapalı Alan Günlük Üretim : 5 Ton İplik Tipi : 5/2 to 60/3

Sertifikalarımız